Overgangstipset Bodø/Glimt 2021

Overgangstipset for Bodø/Glimt foran 2021 sesongen

Bodø/Glimt hadde en kjempesesong i 2020 sesongen, og det skal bli interessant å se hvem som går inn og ut dørene på Aspmyra. Her er vårt tips hvem vi tror kommer inn og ut i Bodø/Glimt.

Vi tror at Zinckernagel som har utgående kontrakt ikke kommer til å forlenge. Smits har ikke vært noe suksess for Bodø/Glimt og vi tror han blir sendt ut dørene igjen. Bjørkan går ut etter nok en god sesong, og kommer nok til å dra til utlandet.

Vi tror at Bodø/Glimt kommer til å forsterke med Egil Selvik fra Odd som fort kan bli førstekeeper foran neste sesongen. Tønnesen som rykket ned med Start er mer en god nok for å ta turen oppover til Start for å prøve å utfordre om venstrebackplassen. Kristoffer Velde kan fort være en spiller som også kan signere for Bodø/Glimt som trenger kantspillere. Mushaga Bakenga er den siste spilleren Bodø/Glimt kommer til å signere foran denne sesongen, siden han både kan spille på kant og som midtspiss.

Vår evaluering av overgangsvinduet til Bodø/Glimt blir slik:

Spillere inn: Egil Selvik, Kristoffer Tønnesen, Kristoffer Velde, Mushaga Bakenga
Spillere ut:
Philip Zinckernagel, Joshua Smits, Fredrik André Bjørkan

Share